Moj internet dnevnik
Nema izdvojenih postova.
TagList
Anketa
Što mislite o učitelju/učiteljima koji, kad se roditelj usudi postaviti pitanja o očitim kršenjima prosvjetnih zakona i pravilnika, na učenika primjene drugačiji način ispitivanja i ocjenjivanja? I ravnateljima koji kažu da do toga može doći?

nedjelja, svibanj 1, 2016

Prije 9 dana, 23.4. nam se odjednom srušio internet, ujutro bi radio, ali popodne je već jako usporio,  a navečer bi sve potpuno otišlo, i telefon, i tv, i internet na računalima. Idući sam dan prijavila smetnje. Dežurna me operatorica, do koje dopreš nakon automata, prvo šalje do bijele kutije da ju resetiram, kao da modem ne resetiramo kad god internet zašteka. Vidi da nešto ne radi i bilježi smetnju.
U nedjelju me netko zove i pita radi li internet. Kažem da radi, ali s malim protokom i da navečer sve ode. Taj genije zabilježi da je smetnja otklonjena. Navečer opet zovem i u ponedjeljak ujutro dolazi tehničar u kuću, spaja se kod glavnog modema, spaja se na razvodnik u potkrovlju i vidi da nešto ne valja, ali ne postavlja dijagnozu. Pita zašto nam nije razdvojen neki spliter kao da smo ga mi postavljali. Mislim da to ima veze s telefonom jer nakon njegove akcije obje telefonske jedinice, u prizemlju i na katu se čuju na vezi, ako se javimo na obje, do tada nisu.
Opet u utorak zovem i u srijedu dolazi drugi koji ponavlja sve ovo od ponedjeljka i uređaj mu u potkrovlju pokaže da je prekid na udaljenosti 291 metar od kuće. Tehničar kaže da je jedna žica, od dvije, prekinuta pa imamo internet ako u susjedstvu nema velikog prometa.
U srijedu dopodne mi T-com šalje u razmaku od dvije minute 2 sms poruke da se radi na otklanjanju i da će me u roku od 48 sati obavijestiti o statusu smetnji. Navečer ne radi ni mobilni internet na smartphonima koji su u kući. Treba ih resetirati, I-phone proradi, Xperia ne.
U četvrtak netko naziva na fiksni i kaže da je na stupu i da popravlja. Kad dođem s posla sve je isto. Prvu epizodu šeste sezone Game of Thrones sam odgledala iza ručka uz povremeno srmzavanje slike na tv-u. Mjerimo protok, ujutro je oko 3,6 megabita po sekundi, kad upalimo tv pada na 0,6. Trebao bi biti oko 9.
U petak popodne u Ogulinu (volim taj T-com centar, malo se čeka) opet prijavljujem i tražim da mi se umanji račun za taj dio kad mi nije isporučena usluga koju plaćamo. Moja bivša učenica piše požurnicu. Usput, računi za T-com su mi svaki mjesec iznad 1000 kuna da bih imala flat i mobilni i fiksni internet, tv i telefon. Plus pretplata HTR-u.  Navečer s mobitela prigovaram na fb- stranici T-coma, a muž na njihovom chatu. Srećom, kad nam navečer treba internet možemo ga dati računalima s mobitela. Na mojem je računalu glavni modem pa mi se ne da spajati bežični da to napravim pa si svih dana ujutro poskidam dokumente CKR na koje sam mislila slati primjedbe, jer volim raditi navečer, napišem primjedbe i pošaljem ih ujutro. U petak ujutro u 7 internet nije uopće radio. Primjedbe na kurikulum fizike sam poslala prije toga, 27.4, objavljen je 28, one na okvire za rad s darovitom djecom i djecom s posebnim potrebama jučer. Ova dva zadnja se još ne vide na stranici za stručnu raspravu.
U subotu navečer spajamo tv na staru antenu i gledam neki film na Nova tv, inače ju ne gledam jer volim premotavati reklame i snimati ono što želim pogledati kad meni odgovara. Popodne je zvao tehničar koji je u četvrtak zvao sa stupa, utvrđujemo da se iz nepoznatih razloga penjao na stup pored kuće, ne znam zašto kad sam svojim očima gledala da uređaj pokazuje prekid 291 metar od kuće. Kaže da će doći u nedjelju ako stigne.
U nedjelju ujutro zove s pravog stupa, kaže da je zakrpao žice i da provjerimo radi li sve. Mjerimo brzinu protoka i sve je ok. Za sada.
Mislim da je problem na istom stupu kao prije nekoliko godina i priča je išla otprilike isto. Ako se ponovi  treći put  reći ću da mi pošalju tehničara koji će mi pokazati kako se to popravlja da ne čekamo 9 dana za posao od 9 minuta. I najbolje je odmah početi prigovarati na fb.
Stup je obrastao tekomom, baš je to zgodno.

A ako prijeđemo na veću upotrebu digitalnih materijala u nastavi najbolje bi bilo da nam kao radnu obvezu uvedu i održavanje uređaja i instalacija u školama i oko nje.  Najbolje da nam stručna usavršavanja budu za popravljanja sitnih kvarova na njima. I najkorisnije, kad vidim kako radi postojeća oprema.

skola-danas @ 19:18 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
« » vel 2018